Kalite

Sağlıklı Su ve Güvenli Şişe

Nestlé Pure Life, Uludağ'ın zirvelerinden, yerleşim merkezlerinden kilometrelerce uzaklıktaki kaynak suyundan elde edilmektedir. Üretimin her aşamasında, mikrobiyolojik, duyusal ve kimyasal olarak laboratuar kontrollerinden geçirilmektedir.

Preform, kapak,19,0 L şişe, PET resin gibi suya temas eden ambalaj malzemeleri tıpkı suyumuz gibi birçok testlerden geçirilmektedir. Çünkü suyun kaliteli ve sağlıklı olarak tüketime sunulmasında , suyun kalitesi kadar içinde taşındığı malzemenin kalitesi de % 100 etkilidir.

Tescilli özel tasarıma sahip olan Nestlé Pure Life şişesi ve diğer ambalaj malzemeleri ,gıda güvenliğine uygunluğu onaylanmış ambalaj hammaddelerinden üretilmektedir. Ayrıca Nestlé'nin Paris'te bulunan Ar-Ge laboratuarlarında test edilmiş ve suya temasında sakınca olmadığı belirlenmiş ambalaj malzemeleri kullanılmaktadır.

Ambalaj malzemeleri tedarikçileri seçilirken Nestlé Kalite Sistemine uygun olarak çalışan tedarikçiler tercih edilmektedir.Öncelikle tedarikçiler yerinde denetlenmekte ve uygun ise onaylanmaktadır. Nestlé Waters, tedarikçilerini uzun soluklu iş ortakları olarak görmekte NGMP (Nestlé’ye özel iyi üretim uygulamaları), HACCP,Kalite Sistemi ve analiz yöntemleri konularında uluslararası bilgi birikimini tedarikçileri ile paylaşmakta ve birlikte ilerleme anlayışıyla hareket etmektedir.

Üretimde kullanılan her ambalaj malzemesi partisi fiziksel,kimyasal ve mikrobiyolojik olarak testleri tamamlandıktan ve kalite bölümü onayından sonra üretimde kullanılmaktadır.

Suyun kaynağından şişenin kapağının kapatılmasına kadar olan süreç “yüksek hijyenik alan” olarak özel kurallarla gerçekleştirilmektedir. Makine ve iletim hatlarının hijyenik dizaynı ,sadece görevli çalışanların girebildiği kontrollü girişler özel kurallara örneklerdir.

Yüksek hijyenik alan,orta seviyeli hijyenik alan ve düşük hijyenik alanlarda yapılan gıda güvenliğine yönelik özel uygulamalar GMP (İyi üretim uygulamaları) olarak adlandırılmakta , HACCP ve Nestlé Kalite Sistemi şemsiyesi altında gıda mühendisleri tarafından uygulanmakta ve bu güvenceyle Nestlé Pure Life tüketicilere sunulmaktadır.