Paylaşılan Değer Yaratmak

Obeziteye Karşı Hareket Zamanı

Obezite, bizlere ne kadar uzak gibi görünse de, aslında tüm dünyada giderek artan bir sağlık sorunu olarak, düşündüğümüzden daha yakınımızda. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam tarzının sebep olduğu bu sorun gün geçtikçe büyüyor. Sıfır kalorili, tüketilebilecek en sağlıklı alternatiflerden olan Nestlé Pure Life, bu sorun karşısında toplumu bilinçlendirmek üzere harekete geçiyor. Nestlé Pure Life, Türkiye Obezite Araştırma Derneği ile kolkola yürüttüğü bu hareket ile toplumda obezite konusunda bilinç yaratmayı hedefliyor. “Obeziteye Karşı Hareket Zamanı” projesi kapsamında yapılacak etkinlikler ile doğru beslenmenin, yeterli su alımının ve hareket etmenin önemini vurgulamak amaçlanıyor.

Obezite nedir?

İngilizce Obese Kelimesinden gelen Obezite vücutta depolanan yağ miktarının çok fazla olması biçiminde tanımlanıyor. Obezite vücudun fiziksel yapısına uymayacak ölçülerde aşırı derecede yağ depolanması sonucunda oluşur.

Uzman doktorlar obeziteyi Klinik olarak tanımlamak için kilonun boyun karesine oranlanması (kg/m2) ile elde edilen Vücut Kitle indeksi (VKI) ya da İngilizce adıyla Body Mass Index(BMI)değerini kullanıyorlar. Buna göre erişkinlerde vücut kütle indeksi (VKİ)''nin 25''in üzerinde olduğu kişiler aşırı kilolu, 30''un üzerinde olanlar obez olarak tanımlanıyor.

Obeziteye karşı kilo verme hikayelerinizi, ailenizle spor yaparken ve Nestlé Pure Life içerken çekilen fotoğraflarınızı facebook adresimiz üzerinden paylaşıyoruz. Diyetisyenimizin sağlıklı yaşam önerilerini okuyun, sizin için hazırladığımız sürprizleri takip edin.

facebook.com/nestlepurelifetr

twitter/nestlepure_life 

Şimdi Obeziteye Karşı Hareket Zamanı, siz de harekete geçin! 

?

Bir Asansör Hikayesi: